çocuk meclisi,ibb,istanbul büyükşehir belediyesi,çocuk hakları,çocuk faaliyetleri,çocuk etkinlikleri,çocuklar için,23 nisan,çocuk şenlikleri

accent image example
accent image example
accent image example
accent image example

Büyükşehir in Online Dershane hizmeti 211 bin üye sayısı ile rekora koşuyor     2012

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, dershaneye gitme imkanı bulamayan öğrenciler için ücretsiz olarak uygulamaya koyduğu ‘Akıllı Dershane’ programı büyük ilgi görüyor.

Öğrencilerin internet sitesi üzerinden online eğitim gördüğü Akıllı Dershane’nin yeni döneminde kayıt yaptıran öğrenci sayısı 210 bin rakamını aştı.

Ücretsiz olarak öğrencilerin hizmetinde
Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Kültür Dershanesi işbirliğiyle öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunmak ve sınavlara hazırlıklarına destek olmak amacıyla hayata geçirilen projeden ilköğretim ve lise dönemindeki öğrenciler ücretsiz olarak faydalanıyor. İlköğretim 2. sınıftan, Lise 11. Sınıfa kadar bütün sınıflar ayrıca Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavlarına hazırlanan öğrenciler, http://www.akillidershane.org/ internet sitesine kayıt olarak online dershane hizmetinden yararlanabiliyor.

Hem keyifli, hem verimli öğrenme imkânı
Yeni döneminde öğrencilere hem keyifli hem de verimli bir çalışma ortamı sunan Akıllı Dershane’de konu anlatımlı kitaplar; animasyonlarla, simülasyonlarla, videolarla ve ölçme-değerlendirme modülleriyle zenginleştirilmiş olarak sunuluyor. Ayrıca öğrencilerin online dershanede işlediği konularla ilgili yaprak testler de akıllı tahtada çözülerek eğitim pekiştiriliyor.

Fatih Projesi kapsamında öğrencilere dağıtılan Tablet Bilgisayar’ların içerisinde bulunan Z Kitap Sistemi’nin birebir aynısının yer aldığı Akıllı Dershane’de Kültür Dershanesi’nin işbirliğiyle SBS Sistemi, YGS - LYS Sistemi, Çocuk Psikolojisi, Genç Psikolojisi, Veli Rehberi, Verimli Ders Çalışma, Çoklu Zeka Sistemi, Mega Aritmetik ana konu başlıkları altında eğitimler de sunuluyor. Yenilenmiş Akıllı Dershane hizmetinden yararlanan 210 bini aşkın öğrencinin üniversite sınavındaki başarıları heyecanla bekleniyor.

Akıllı Dershane'de (www.akillidershane.org) İlköğretim 2. Sınıf’tan 7. Sınıfa kadar konu anlatımlı yardımcı ders kitapları ve 8. Sınıf SBS konu anlatımlı hazırlık kitapları yer alırken Ortaöğretim kategorisinde ise 9., 10., 11. Sınıf yardımcı ders kitapları ve YGS-LYS konu anlatımlı hazırlık kitapları bulunuyor. Akıllı Dershane'de ayrıca akıllı tahtada çözülmüş olarak 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11. Sınıf test setleri ile YGS-LYS test setleri yer alıyor.